|Головна | | | | RSSП`ятниця, 16.11.2018, 03:28

Боровицька ЗОШ


Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Шкільний парламент

Склад шкільного парламенту

Учнівські організації

План роботи шкільного самоврядування

Памятка черговим учням


Шкільний вік є важливим у становленні особистості дитини, бо саме в цьому віці, враховуючи надбання довкілля та сімейного виховання, закладаються основи особистісного розвитку учнів початкової школи. Великі можливості у молодшому шкільному віці є для формування соціальних взаємин, що ґрунтується на принципі колективізму. Цьому сприяють спільні навчальні заняття, колективні ігри, праця.

Мотивація навчання у молодшому шкільному віці розвивається у декількох напрямках. Основними потребами дитини в початкових класах є: потреби спілкування з людьми, в емоційному контакті, визнанні,оцінці своїх дій та вчинків, виявленні власних позицій у ставленні до інших,світу, потреба у дружбі,товариськості, повазі особистості, у самоповазі, набутті нових знань та вмінь для пізнання довкілля.

 Виховання  школярів здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності як провідної шляхом внесення ціннісних складових у зміст навчальних предметів відведення належного місця «спільно-взаємодіючій діяльності» як на уроках, так і в позаурочний час, на виховних заняттях, заняттях за інтересами , гурткових заняттях.

У нашій школі існує два дитячі об’єднання: «Країна Барвінкова» та «Шкільна країна».

«Країна Барвінкова» - це організація, що об’єднує наймолодших школярів віком від 6 до 10 років, які створюють групи за інтересами у класному колективі.
    Членами або друзями цього об’єднання можуть бути  дорослі (батьки, учні старших класів), усі,  хто бажає зробити життя молодших школярів  цікавим та різноманітним.
У країні є свої закони, обов’язки, традиції, атрибути.


ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “БАРВІНЧАТА”
Боровицького НВК І-ІІІ ступенів

1. Основна мета “Барвінчат” – допомогти кожному члену організації розкрити та затвердити себе, розвивати здібності дітей та підлітків, спрямовувати на виконання корисних справ, необхідних для суспільства.
  2. Діяльність “Барвінчат” спрямована на вирішення таких завдань:
-об`єднання дітей, підлітків та дорослих з метою вироблення програм та видів діяльності, спрямованих на виконання добрих і корисних справ;
-захист прав та інтересів членів організації;

-виховання у дітей віри в себе, в свої сили;
-пізнання та поліпшення навколишнього середовища;
-збереження та примноження традицій свого народу;
-знайомство з історичним минулим України;
-залучення дітей та підлітків до ведення здорового способу життя;
-виховання в дусі поваги до старших, піклування про молодших, своїх рідних, близьких, друзів;
-надання шефської допомоги інвалідам та людям похилого віку.
3. Девіз Барвінчат:
     «Ми маленькі барвінчата, дуже справ у нас багато. Любимо гарно вчитись, гратися  і веселитись».


СТРУКТУРА ДИТЯЧОЇ  ОРГАНІЗАЦІЇ   “БАРВІНЧАТА”

Дитяча організація   “Барвінчата”    заснована в школі у вересні 2014 року.  30   вересня  2014 р.   на     установчих зборах засновників був прийнятий    “Статут”, у  якому відображені:
1.Загальні положення.
2.Мета, основні завдання та форми діяльності.
3.Права та обов`язки членів  організації.
4.Структура організації.
     Впродовж 2014-2015 років склад організації розширювався і   станом на 01.09.2015 року в неї вже ввійшло 48 учнів  школи.   Вони об`єднані у чотири
загони, якими керують дорослі   члени    організації (класоводи): Чигирик Н.М., Чигирик О.І., Бабенко Я.В., Дерев’янко Т.В.

Склад дитячої організації «БАРВІНЧАТА»

-1-й клас – “Сонечка”
Загін «Сонечка»
Девіз:  «Хай завжди буде сонце, хай завжди буде небо, хай завжди буде мама, хай завжди буду я».

Напрямок: Моя родина – Україна.
Сонечки хочуть навчитися вести свій родовід, підтримувати і примножувати родинні традиції і свята, знати сімейний побут, правила сімейних взаємин, вивчати історію рідного села, району та побут українського народу.
Наші завдання – пробуджувати пізнавальні інтереси до історії свого родоводу; вчити  бути допитливими, вмінню фантазувати, додумувати; знати історію свого роду.
Проводячи виховні заходи, ми складали родинне дерево, де діти зрозуміли, що жити на світі без зв’язків із родом, без родинної підтримки неможливо.

-2-й клас – “Козачата”
Загін «Козачата» 
Девіз: «Козацькому роду нема переводу»

       Напрямок - у світі прекрасного. Козачата знають, що допомога іншому - обов`язок кожної людини. А щоб допомогти, треба і самому бути умілим, мати золоті руки. Вони залюбки дружать з інструментами, не цураються роботи. Козачата хочуть співати веселих пісень, танцювати. грати у веселі дитячі ігри, зібрати багато загадок, лічилок і своїм умінням поділитися з іншими.


-3-й клас  – “Калина”
Загін "Калинка".
Девіз: «Без верби й калини нема України»

Напрямок: Народна мудрість.
Вивчати традиції рідного краю, вміти виконувати обряди, проводити літературні та пісенні свята, застосовувати надбані знання та вміння у повсякденному житті.

-4-й клас – “Чомучки”.
Загін «Чомучки».
Девіз: «Ми чомучки завзяті, хочем все і про всіх знати»

Напрямок: Цікавинки нашої природи, країни.
Чомучки хочуть дізнатися про нові відкриття в нашій країні, стати вірними друзями природи. З такою метою в групі проводяться різноманітні бесіди, виховні години, веселі ігри. Діти дізнались про сім чудес України, нащо п′ють воду, прикмети погані і корисні. Проводяться виховні години на природі з теми: «Ти – в природі, природа – в тобі». Бесіди на тему: «Людина – частина живої природи», «Колесо»: як люди навчилися їздити, літати. Діти з великим задоволенням грають в різні ігри, і навчають цікавих ігор менших учнів.
     В свою чергу кожен клас має певний розподіл обов`язків між членами:
Командир  - представляє клас на раді командирів.
Помічник командира  - допомагає командиру та виконає його обов`язки в  разі його відсутності.
Учбовий сектор  -  відповідає за виконання домашнього завдання  допомагає невстигаючим.
Спортивний сектор з  – відповідає за проведення  спортивних   заходів                           
Сектор здоров`я   -  відповідає за чергування, чистоту в класі  і    зовнішній   вигляд учнів.
Пошуковий сектор   -   відповідає за поповнення шкільного музею.
Сектор художників - оформлення класних куточків,  позакласних заходів,  приймання участі у конкурсах  малюнків.
Ігровий сектор   - допомагають проводити та організовувати ігри, конкурси,  змагання під час свят.                               
   Рада командирів збирається раз  на місяць.        
На ній обговорюються проблеми та досягнення класного колективу,затверджується план роботи на наступний місяць.

«Шкільна країна» - це організація, яка об’єднує  учнів 5-11 класів. У школі організовані дитячі об’єднання (комітети) за інтересами. Ці комітети розкривають дивосвіт рідної природи, свого краю, залучають школярів до активного шкільного життя та доносять інформацію різної тематики.

Комітет дозвілля та відпочинку - метою дитячого об’єднання є прищеплювати дітям  любов до історії свого краю, вивчати традиції, звичаї та обряди нашого району, а також разом з педагогом-організатором проводити свята, конкурси, вікторини.

  Комітет «Милосердя» у підлітків виховує загальноприйняті людські цінності, почуття чуйності, милосердя, поваги, доброти, людяності,  справедливості. Діти привчаються допомагати одиноким людям, поважати людей похилого віку, інвалідів, завжди проявляти до них співчуття та турботу.

Комітет освіти та інформації розширює і поглиблює знання дітей, а також  проводять краєзнавчо-пошукову  та дослідницьку роботу. Відповідає за оформлення та випуск шкільної газети «За знання».

Комітет спорту очолює шкільний спортивний клуб «Олімп». Метою цього комітету є залучення учнів до фізичного розвитку, до активної участі у змаганнях,  спортивних олімпіадах. З учнями початкових класів проводяться рухливі перерви. 

Комітет екології та трудових справ дбають про чистоту навколишнього середовища, допомагають птахам – виготовляють годівнички, годують тварин.

Комітет дисципліни та порядку слідкує за дотриманням правил для учнів, контролює їхню поведінку на перервах, а також відвідування уроків, спізнення.

Комітет «Пам’ять» інформує учнів про минуле нашого краю та сприяє вшануванню героїв, доглядає за пам’ятниками воїнів на території села Боровиці.

Комітет захисту прав учнів спільно із вчителем права проводять заходи, пов’язані з правами та обов’язками дітей – це бесіди, лекції та виховні свята. 

  Формування ініціативної, здатної приймати рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування. Необхідною умовою розвитку учнівського самоврядування в школі є наявність єдиної мети, співробітництво вчителів і учнів. Успіху в роботі сприяє врахування організаційно-управлінських принципів: регулярна почергова змінність виборного активу; розширення реальних прав і повноважень органів самоврядування; доброзичлива вимога; конкретизація колективних творчих справ; створення умов для повного прояву і розвитку здібностей кожного члена колективу.

  Діяльність учнівського самоврядування, на відміну від інших видів діяльності, має свою специфіку, яка проявляється у врахуванні не тільки вікових та організаторських можливостей вихованців, але й інтересів колективу чи будь-якого  об'єднання

  Діяльність його скеровується на реалізацію вимог режиму роботи школи, організацію позакласної роботи, на розвиток творчої самодіяльності, реалізацію їхніх прав та обов’язків.

Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання


Testportal
Архів записів
Статистика

Боровицький НВК © 2018

Створити безкоштовний сайт на uCoz